OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

25.01.2009 - 3-ia niedziela zwykła w ciągu roku :


1. - W całym Kościele kończy się dzisiaj Oktawa Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech modlitwa nasza nie ustanie w tej intencji aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili jedną wspólnotę.

2. - Gościmy dzisiaj w naszej Parafii kleryków z naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Dziękujemy im za świadectwo. Przybyli tutaj aby wraz z nami modlić się o dar nowych powołań do Służby Bożej ale też w trosce o dobre funkcjonowanie Seminarium Duchownego. Gorąco zachęcam abyście Drodzy też okazali tę troskę i złożyli na ten cel swoją ofiarę. Można to uczynić przy wyjściu ze świątyni. Imieniem społeczności seminaryjnej mówię serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

3. - Kurs przygotowujący narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa przeprowadzony będzie od 01 marca tj. w niedzielę o godz. 18:00.

4. - Dzisiaj o godz. 16:00 spotkanie osób zainteresowanych powołaniem u nas Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
Wszystkie szczegóły i ustalenia o godz. 16:00. Najusilniej zapraszam!

5. - Dzieci z klas II-gich i ich rodzice - zapraszamy na kolejną Mszę św. w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św.- najbliższa niedziela godz. 14:30.

6. - Komunikat Kurii Metropolitalnej Szczecinsko-Kamienskiej:
W najbliższy wtorek, 27 stycznia br. - Ksiądz Arcybiskup Marian Przykucki obchodzi 85-tą rocznicę urodzin. Wdzięczni za Jego biskupią posługę otoczmy dostojnego Jubilata nasza życzliwością i serdeczna modlitwa, prosząc o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski za wstawiennictwem patronów Archidiecezji: Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i św. Ottona z Bambergu.

7. - Wydział Duszpasterski i Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zapraszają na Pielgrzymkę do Rzymu, zorganizowana z okazji Roku Świętego Pawła Apostoła, w dniach od 16 do 21 maja 2009 roku. Pielgrzymka będzie przebiegać pod hasłem Pokolenie JP II z podziękowaniem za pontyfikat Jana Pawła II. - Koszt pielgrzymki wynosi 1300 zł. Zgłoszenia należy kierować do 15 lutego br. - do biura Stowarzyszenia Civitas Christiana w Szczecinie. Szczegółowy program pielgrzymki i dodatkowe informacje sa zamieszczone w gablocie parafialnej.

8. - Przyjmujemy wciąż jeszcze zapisy na pielgrzymkę: W programie: Lwów, Żółkiew, Lewocza na Słowacji, Bieszczady i wiele innych. Termin: 31. 05-07.06.2009 r. - 8 dni, cena 700 zł.
Program szczegółowy podany na tablicach ogłoszeń i na stronach internetowych.

9. - Zaproszenie na "Misterium Kolędowe" do Bazyliki katedralnej w sobotę 31 stycznia o godz. 19:00
Misterium wykona chór im. Jana Szyrockiego (dawniej Politechniki Szczecińskiej).