OGŁOSZENIA PARAFIALNE:

22.02.2009 - 7-ma niedziela zwykła w ciągu roku :


1. - Dzisiejsza niedziela jest ostatnią przed Wielkim Postem. Zachęcamy do podjęcia postanowień na błogosławiony czas Wielkiego Postu. Nie straćmy tych niedziel wielkopostnych, Dróg Krzyżowych, Gorzkich Żali i innych okazji do odnowienia duchowego, do pojednania z Panem Bogiem i z bliźnimi.

2. - Najbliższa środa 25 lutego, to już Środa Popielcowa, która otwiera doroczny obchód Wielkiego Postu - czasu pokuty, przygotowującego do przeżycia największych świąt chrześcijańskich - Świąt Wielkanocy.

W tym dniu obowiązuje post ścisły obowiązuje post ścisły, polegający na wstrze­mięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
Pozo­stałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

Porządek Mszy Świętych z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz. 7:00; 9:00; 12:00; 17:00; 18:00; 19:30

3. - Okres Wielkiego postu jest czasem pokuty i gorliwej modlitwy, dlatego serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Wielkopostne:

- w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej

o godz. 16:30 dla dzieci

o godz. 17:15 dla dorosłych

o godz. 18:30 dla młodzieży

- w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00

4. - W tym tygodniu spotkania dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania klas II i III gimnazjum, według stałego porządku.

5. - W najbliższą niedzielę (1 marca) odbędą się spotkania przed pielgrzymkowe:

- o godzinie 12:30 (po Sumie parafialnej) przed pielgrzymką do Śladami św Pawła Apostoła do Turcji,

- o godzinie 16:00 przed pielgrzymką Lwowa i na Słowację;

6. - Kurs dla przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa rozpocznie się w przyszłą niedziele Mszą Świętą o godz. 18:00. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

7. - Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego oraz Niedzielę.